Erkeklerde Cinsel Güç Düşüklüğü

Erkeklerde Cinsel Güç Düşüklüğü


Erkekler andropoz süreci ortaya çıkana kadar kendilerini çoğu durumda cinselliğe hazır hissetmektedirler. Yani sağlıklı bir erkeğin genel olarak cinselliğe hazır ve cinsel açıdan güçlü olması gerekmektedir. Yalnız yaşam tarzı, uyku bozuklukları, çeşitli psikolojik ve fizyolojik kaynaklı problemler, erkeklerde cinsel güç düşüklüğü sorunu yaratabilmektedir. Bu sorun ile mücadele etmenin en etkili yolu da cinsel performansı artıran ürünleri kullanmak ve doğru bir beslenme planı oluşturmak olacaktır. Türkiye’de cinsel güç konusunda kendisini eksik hisseden erkek sayısı son derece fazla olsa da gelişen ilaçlarla bu tip sıkıntıların kısa süre içerisinde çözüldüğü unutulmamalıdır.

Erkeklerde Cinsel Güç Düşüklüğü Sebepleri

Erkeklerde cinsel güç düşüklüğü daha önce de belirtildiği gibi hem psikolojik hem de fiziksel sebeplerden ötürü ortaya çıkabilmektedir. Psikolojik anlamda cinsel güç düşüklüğü, cinsel birleşme korkusu, erken boşalma kaygısı ve ereksiyon problemleri ile bir arada değerlendirilmektedir. Peniste oluşan travma ya da yaralanmalar, hormon dengelerinin değişmesi veya çeşitli rahatsızlıkların ortaya çıkması da erkeklerdeki cinsel güç düşüklüğünün fizyolojik sebepleri şeklinde tanımlanmaktadır. Türkiye’de cinsel güç düşüklüğü ile karşı karşıya kalan erkek sayısında önemli bir artış yaşandığı görülmektedir. Bununla birlikte erkeklerin bu sorunları aşmak adına çeşitli ilaçlardan ve cinsel destek ürünlerinden yararlanmaları da uygun olacaktır. Sonuç itibariyle erkeklerde cinsel güç düşüklüğü sebepleri bu şekildedir.

Erkeklerde Cinsel Güç Düşüklüğü Tedavisi

Eğer bir erkek kendisini cinsel birleşme esnasında yeteri kadar güçlü hissedemiyorsa, performans konusunda eksik kalıyorsa ve sertleşme problemleri yaşıyorsa mutlaka bunun bir tedavisini yaptırması gerekmektedir. Ayrıca erken boşalma rahatsızlığının da cinsel güç düşüklüğüne bir işaret olduğu unutulmamalıdır. Sonuç olarak erkeklerde cinsel güç düşüklüğü tedavisi çok yönlü yapılmaktadır. İlk etapta sildenafil veya tadalafil etken maddeli ilaçların bu tedavide büyük rol oynadıklarını söylemek mümkündür. Ayrıca düzenli uyku, stressiz yaşam, düzgün beslenme ve aktif spor da cinsel güç düşüklüğünü gidermede etkili olacak faktörler arasında değerlendirilmektedir. Sonuç olarak cinsel güçte yaşanan azalmanın ilaçlarla ortadan kaldırılabileceği hiçbir şekilde atlanmamalı ve tedai için uygun adımlar atılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.